Blog
głos emerytki, ADMINISTRACJO, PRZEGINASZ !!!
elig
elig jestem na emeryturze
69 obserwujących 2545 notek 1259292 odsłony
elig, 8 lipca 2017 r.

Szczyt G20 w cieniu zamieszek

199 0 0 A A A

  Alterglobaliści oraz inni lewacy nie są bynajmniej idiotami.  Urządzając dziką zadymę w czasie od czwartku 6 lipca 2017 do soboty nad ranem 8 lipca 2017 osiągnęli jeden istotny cel.  Zepchnęli w cień obrady szczytu grupy G20 w Hamburgu.  Zamiast o tych obradach - wszyscy mówili o zamieszkach.  Dodatkowo zadymiarze ci ośmieszyli niemiecką policję.  Przez ponad półtorej doby 20 tys. funkcjonariuszy nie mogło sobie poradzić z kilkoma tysiącami ubranych na czarno i zamaskowanych bojówkarzy.  Musiano ściągnąć 850 policjantów i brygady antyterrorystyczne z innych landów.  Efekt - zamiast zastanawiać się, kto zorganizował i finansował tych lewaków, wszyscy narzekają na nieudolność policji.

 Inna rzecz, że ów szczyt i tak nie był sukcesem.  Osiągnięto porozumienie w sprawie wolnego handlu i zwalczania protekcjonizmu.  Zadeklarowano, jak zwykle, walkę z terroryzmem.  Doszło do dwu i pół godzinnego spotkania Trumpa z Putinem.  Jakoby porozumieli się oni  w sprawie zawieszenia broni w części Syrii.   Merkel, Macron i Putin oświadczyli [po raz n-ty], że konieczne jest zawieszenie broni na Ukrainie i wypełnienie porozumień mińskich.  To cały dorobek szczytu.  W sprawie klimatu nie osiągnięto porozumienia między Trumpem a resztą uczestników.  Trump przekazal swoje miejsce [podczas sesji poświęconej sprawie klimatu] swej córce, Ivance.  Wyjechał potem ze szczytu wcześniej niż inni, nie organizując nawet konferencji prasowej.

  Zauważyłam pewną osobliwość lingwistyczną.  Dawniej mówiono przy podobnych okazjach o "walce z globalnym ociepleniem".  Potem o "walce ze zmianami klimatycznymi".  Teraz zaś słyszymy o "ochronie klimatu".  Nowomowa kwitnie.

Opublikowano: 08.07.2017 21:02. Ostatnia aktualizacja: 08.07.2017 21:33.
Autor: elig
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

stara, tłusta, goła i wesoła (http://naszeblogi.pl/blog/196) (http://niepoprawni.pl/blog/6206) (http://obiektywnie.com.pl )

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Wyraźnie było widać, że przestraszył się tych protestów. Wcześniej naciskała na niego...
  • Co się stało z portalem O nas berrysh? W zeszłym tygodniu była PRZERWA TECHINICZNA, a w tym...
  • Co się stało z O nas berrysh? Już drugi tydzień nie działa. Wcześniej była "PRZERWA...

Tagi

Tematy w dziale Polityka