Blog
głos emerytki, ADMINISTRACJO, PRZEGINASZ !!!
elig
elig jestem na emeryturze
69 obserwujących 2522 notki 1246529 odsłon
elig, 5 marca 2017 r.

Prawdziwie sportowa sobota, czyli 4 luty 2017

79 1 0 A A A

  Na Halowych Mistrzostwach Europy w Belgradzie było tak:


  "Lekkoatletyczne HME: polski wieczór w Belgradzie
Konrad Bukowiecki i Marcin Lewandowski zostali halowymi mistrzami Europy podczas zawodów w Belgradzie. Srebrny medal w sobotę wywalczył Ramał Omelko. Brązowe krążki przypadły w udziale Sofii Ennaoui i Justynie Święty. Tuż za podium znaleźli się Anna Jagaciak-Michalska i Tomasz Jaszczuk." {TUTAJ}.

  Bukowiecki pobił rekord Polski w rzucie kulą, zdobywając złoty medal.  Lewandowski ma złoto za bieg na 1500 metrów.  Omelko pobiegł na 400 m, Ennaoui na 1500 m., a Justyna Święty na 400 m..  W sumie pięć medali.  Wczoraj [4.03.2017] wieczorem Polska miała 7 medali, bo w piątek nasi sportowcy uzyskali złoty medal w skoku o tyczce [Lisek] oraz jeden brązowy.  Objęlismy więc prowadzenie w klasyfikacji medalowej mistrzostw.

  W Sienie [Włochy] i okolicach odbył się w sobotę bardzo znany jedniodniowy wyścig kolarski Strade Bianche.  Wygrał go polski kolarz Michał Kwiatkowski [były kolarski mistrz świata z Ponferrady 2014].

  Najgłośniejszym sobotnim osiagnięciem polskich sportowców był jednak zloty medal w konkursie drużynowym na Mistrzostwach Świata w Lachti.  Wywalczyła go drużyna polskich skoczków narciarskich w składzie: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch.

  Rzadko się zdarza, by polscy sportowcy odnieśli w jednym dniu tak wiele sukcesów w tak różnych dyscyplinach sportowych.  Dodam na zakończenie, że w Mistrzowstwach Halowych Europy, niedziela [czyli dziś] jest również dniem polskich triumfów.  Adam Kszczot zdobył złoty medal w biegu na 800 metrów, Sylwester Bednarek ma złoto za skok wzwyż, złote medale zdobyły też sztafety: kobiet 4 razy 400 m i mężczyzn 4 razy 400m..  Ewa Swoboda wywalczyła brązowy medal w biegu na 60 m..  Polska ma teraz 12 medali, w tym 7 złotych {TUTAJ}.
Opublikowano: 05.03.2017 20:09.
Autor: elig
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

stara, tłusta, goła i wesoła (http://naszeblogi.pl/blog/196) (http://niepoprawni.pl/blog/6206) (http://obiektywnie.com.pl )

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Co się stało z portalem O nas berrysh? W zeszłym tygodniu była PRZERWA TECHINICZNA, a w tym...
  • Co się stało z O nas berrysh? Już drugi tydzień nie działa. Wcześniej była "PRZERWA...
  • U mnie też zniknął. Komunikat: "Ta witryna jest nieosiągalna Nie udało się znaleźć...

Tagi

Tematy w dziale Sport